Sondazhi i UEFA-s: Ballkani triumfon kundër Slavias, sipas votave të tifozëve

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Ballkani e zhvillon sonte përballjen e rrethit të pestë në fazën e grupeve në Ligën e Konferencës kundër Slavia Prahës.

Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë është arenë e ballafaqimit të Grupit G me fillim nga ora 21:00, raporton Demokracia.com.

Fitorja do t’i mbante gjallë shpresat e dy ekipeve për kualifikim nga grupi, në të kundërtën ato do të shuheshin.

UEFA në uebfaqen zyrtare të saj ka publikuar pyetjen e zakonshme se cila skuadër do ta fitojë takimin, ose ajo do të mbyllet baras.

Bazuar në vota, për fitoren e Ballkanit kanë votuar 52%, 42% e votuesve mendojnë se Slavia do të triumfojë sonte, kurse vetëm 6% mendojnë se ndeshja mbyllet pa fitues.

Kampionët e Kosovës vijnë pas disfatës 1:2 me Sivassporin në kryeqytet dhe barazimit 1:1 me Dukagjinin në Superligën e Kosovës.

Ballkani është i fundit me katër pikë, po aq sa Slavia që ka goldallim më të mirë. I pari është Sivasspori me shtatë pikë. Shtatë ka edhe Cluji i dyti./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-