Opoja.net

Sonte fillon muaj i bekuar i Ramazanit

Nga e enjta për 30 ditë rresht përmes agjërimit besimtarët muslimanë do t’i përkushtohen Krijuesit e do të solidarizohen me të tjerët.

Në kuadër të Muajit të Shenjtë të Ramazanit, muslimanëve përveçse iu kërkohet të rrinë pa ngrënë e pa pirë afro 18 orë në ditë, kërkohet që edhe syri i tyre të mos jetë shikues aty ku nuk ka të drejtë, goja e tyre të mos flasë atë që nuk duhet, këmba e dora e tyre të mos prekin gjërat që janë të ndaluara për muslimanët gjatë këtij muaji po edhe muajve të tjerë.

128
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Ky muaj është njëri prej shtyllave të fesë islame i mbështetur në librin e shenjtë të muslimanëve Kuran, si dhe në thëniet e profetit Muhamed a.s.

Portali Opoja.net uron të gjithë besimtarët muslimanë që këtë muaj ta kalojnë në atë mënyrë që do ta kënaqin Zotin me agjerimin e tyre.

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

KF Opoja e nis mbarë sezonin e ri, fiton 4 me 1

Opoja.net

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto