Opoja.net

Sonte muslimanet shënojnë Natën e Beratit

Nata e Beratit përkon me natën e 15-të të muajit Shaban. Kjo natë na paralajmëron ardhjen e Muajit Ramazan, dhe faktin se duhet të përgatitemi shpirtërisht dhe fizikisht për agjërimin dhe obligimet e tjera fetare.

Kjo është nata e faljes së besimtarëve nga Allahu i Madherishëm. I Derguari i Allahut s.a.v.s në lidhje me këtë natë ka thënë: “Në natën e mesme të muajit Shaban, Allahu i Lartësuar shikon mbi të gjithë krijesat e Tij dhe i fal të gjithë ata që i ka krijuar, pos atij i cili i përshkruan shok Atij apo ai i cili ka urrejtje në zemër (ndaj muslimanit).’’

128
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Urojme që kjo natë të jetë nata e faljës së gabimëve tona dhe një mundësi për ndryshimin tonë.

© Opoja.net

Fëmijët tanë dhe namazi

Opoja.net

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

KF Opoja e nis mbarë sezonin e ri, fiton 4 me 1

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto