Opoja.net

Sot ka shkuar në amshim humanisti Reshit Beqiri

Opoja
Sot ka shkuar në amshim humanisti Reshit Beqiri

Ishte njeri i jashtëzakonshëm, shumë human, besimtar dhe i angazhuar maksimalisht që tu ndihmon të gjithëve që kishin nevojë për ndihmë.

Nuk ka pyet asnjëherë se për kënd behët fjalë kur ka pas nevojë për ndihmë, ka ndihmuar aq sa ka mundur dhe është angazhuar maksimimalisht.

Ishte shumë i lidhur me familjarët e vet të afërte e të larg, brengat dhe problemet e tyre i konsideronte sikur të tija.

Do të mbetet gjithnjë shëmbëlltyrë e njeriut të angazhuar për të mirën e familjarëve, shokëve dhe miqve dhe të gjithë atyre që kishin nevojë.
Allahu inshAllah e shpërblen me xhenet.

Autor i shkrimit: Gëzim Baxhaku. /Opoja.net/

Loading...

Mos i humb

3 raste në Dragash dhe 205 në të gjithë Kosovën me Covid – 19

Opoja.net

‘Nga tani është hapur një portë e madhe për prodhimet e mishit dhe qumështit nga Kosova drejt BE-së’

Opoja.net

207 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 1 rast në Dragash

Opoja.net

LAJMI I FUNDIT: 214 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Opoja.net

Përfaqësues të OAK-ës u pritën në takim nga përfaqësuesi i fabrikës Kuk Commerc

Opoja.net

Gjykata në Dragash e dënon me 200 euro gjobë të akuzuarin për sulm

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net