Opoja.net

Sot Kosova dhe Shqipëria mësojnë kundërshtarët në eliminatoret për Botërorin 2022 në futboll

Sot Kosova dhe Shqipëria mësojnë kundërshtarët në eliminatoret për Botërorin 2022 në futboll

Sot do të caktohen grupet në kualifikimet e zonës së Evropës për Botërorin 2022 në Katar. Hedhja e shortit do të mbahet virtualisht nga Zuerichu me fillim në ora 18:00.

55 përfaqësuese do të ndahen në gjashtë vazo. Në pesë vazot e para do të jenë dhjetë përfaqësuese, e në të gjashtën pesë.

Kosova do të jetë në vazon e pestë, ndërsa Shqipëria në të katërtën.

Vazo 1: Belgjika, Franca, Anglia, Portugalia, Spanja, Italia, Kroacia, Danimarka, Gjermania, Holanda.

Vazo 2: Zvicra, Uellsi, Polonia, Suedia, Austria, Ukraina, Serbia, Turqia, Sllovakia, Rumania.

Vazo 3: Rusia, Hungaria, Republika e Irlandës, Republika e Çekisë, Norvegjia, Irlanda Veriore, Islanda, Skocia, Greqia, Finlanda.

Vazo 4: Bosnja dhe Hercegovina, Sllovenia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Bullgaria, Izraeli, Bjellorusia, Gjeorgjia, Luksemburgu.

Vazo 5: Armenia, Qipro, Ishujt Faroe, Azerbajxhani, Estonia, Kazakstani, Kosova, Lituania, Letonia, Andorra.

Vazo 6: Malta, Moldavia, Lihtenshtajni, Gjibraltari, San Marino.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net