Sot zhvillohet ndeshja e mbetur, Llapi kërkon këndelljen përballë Dukagjinit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Ndeshja e mbetur e xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në futboll ndërmjet Llapit dhe Dukagjinit do të zhvillohet sot në stadiumin “Zahir Pajaziti” prej orës 13:00, shkruan Demokracia.com.

Ky takim ishte shtyrë për shkak se Llapi zhvilloi ndeshjen e Superkupës “Kosovë-Diasporë” javën e kaluar.

Llapi dhe Dukagjini nuk fituan në fundjavë. Llapjanët humbën derbin kundër Prishtinës në kryeqytet (2:0), ndërsa Dukagjini ndali në barazim kampionin në fuqi, Ballkanin (1:1). Klinasit kanë nëntë pikë dhe zënë vendin e parafundit (9).

Sot me të drejtë pritet lojë e fortë pasi pikët për të dyja skuadrat janë tejet të nevojshme. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-