Opoja.net

Statistikat e ndeshjeve të fundit Real Madrid-Barcelona

Statistikat e ndeshjeve të fundit Real Madrid-Barcelona

Nga ora 21:00, në “Alfredo di Stefano” do të përballen rivalët më të mëdhenj në Spanjë, Real Madridi dhe Barcelona, transmeton Sinjali Sport.

Kjo ndeshje do të jetë shumë vendimtare sa i përket titullit në Spanjë, pasi Barça ka 65 pikë, kurse Reali 63.

Viteve të fundit nuk ka pasur një favorit të qartë para takimit, dhe nuk ka as sot, sidomos pas situatës nëpër të cilën po kalon e gjithë bota e që padyshim, i ka prekur edhe klubet.

Në pesë klasiket e fundit Reali ka dy fitore, Barça gjithashtu dy dhe njëherë janë ndarë baras.

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Opoja.net

Fansi shqiptar i Bayernit, Alabas: Mos shko në Real, më mirë eja me mua në baushtellë (VIDEO)

Opoja.net

Humb Man.United, Man.City shpallet kampion i Premier Ligës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net