Opoja.net

Studentët e Prizrenit paralajmërojnë protesta

 Parlamenti i Studentëve të Universitetit “ Ukshin Hoti” në qytetin e Prizrenit kanë paralajmëruar së në ora 13:00 do të organizojnë protestë paqësore para oborrit të Universitetit në fjalë.
Arsyeja e protestës është zgjedhja e një rektori të paligjshëm që Këshilli Drejtues po synon ta zgjedhë ditën e nesërme në po të njëjtën orë dhe ne nuk do ta lejojmë të ndodhë një gjë e tillë në asnjë mënyrë.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto