Studiuesi Nuridin Ahmeti zbulon programin e vitit 1921 të festës së 28 nëntorit në Tiranë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kultura Opoja

Studiuesi nga Xërxja e Opojës, dr. Nuridin Ahmeti publikon dokumente origjinale të papublikuara deri më tani lidhur me programin se si u shënua Festa e 28 nëntorit në Tiranen e vitit 1921.

“Ndoshta, kete program duhet ta marrin shembull edhe sot qytetet shqiptare, se si duhet te shenohet kjo Feste”, ka shkruar Nuridin Ahmeti ne facebook.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-