Suad Tosuni zgjidhet perfaqesues për KKSB-në të Dragashit

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Dragash, 25 qeshor – Në mbledhjen e sotme të kuvendit të Komunës se Dragashit është debatuar edhe per emertimin e antareve që do ta përbejnë edhe Keshillin komunal per siguri të bashkesisë (KKSB) ku u zhgjodhe Suad Tosuni.

Kandidatet ishin të njejt sikur atë te vitit të kaluar, por kesaj rradhe vendosen që të perfshieshin të gjithë që të keni mundesi, jo vetem sikur ishte berë vitet e kaluara ku kjo u bente vetem nga partit ne kualicion. Ketë e propozoj Kapplon Fetahu, ka theksohi “Aty nuk nuk precizohet përfshirja e drejtuesve të institucioneve, mund të emërojmë anëtarë nga subjekti jonë”. 

Ndersa pas votimit Suad Tosuni i mblodhi 12 voto, ndersa Besim Beqaj mbeti jashtë keti kshilli pasi nuk morri vota të mjaftushme. Përfaqesuas për ketë Këshill U zhgjodh Suad Tosuni.

Ndersa kandidati i cili u propozua nga Granit Rifaj, i cili është drejtor i radio Sharrit u nda i pakenaqur. Ai ketë ngjarje e ka shperhur në vebfaqen e Radio Sharrit./Opoja.Net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-