Opoja.net

Sulmohet një person në Prizren

Një person është arrestuar, pasi nga një mosmarrëveshje të mëhershme, ishte përfshirë në rrahje së bashku me katër persona tjerë, ku si pasojë njëri prej të dyshuarve nga një mjet i mprehtë (thikë) kishte marrë lëndime trupore.

Sipas raportit policor, ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 13:00 në rrugën “Remzi Ademaj”, në Prizren.

Siç thuhet në raport, nga i dyshuari është konfiskuar një thikë, si dhe substancë e dyshuar narkotike marihuanë me peshë 5.29 gramë dhe 0.214 gram kokainë.

Ndërkaq, pas intervistimit me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Shoferi humb kontrollin e veturës dhe vetaksidentohet në Prizren

Opoja.net

E kërcënon me thikë dhe më pas i vjedh biçikletën në Prizren

Opoja.net

Seanca e radhës për vrasjen e Oliver Ivanoviqit mbahet më 6 korrik

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net