Tani fituesi i Kupës së Kosovës do të garoj në raundin e dytë të Conference League

Opoja.net Opoja.net Sport

Edhe një lajm i mirë ka ardhur për futbollin kosovar nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian UEFA.

Fituesi i Kupës së Kosovës, nga sezoni i ardhshëm nuk do të garoj në rrethin e parë kualifikues të Conference League, por do të shkoj direkt në raundin e dytë.

Fituesi i Albi Mall Superligës – rrethi i parë kualifikues në Champions League

Fituesi i Kupës – rrethi i dytë kualifikues në Conference League

Vendi i 2-të i Superligës – rrethi i parë kualifikues në Conference League

Vendi i 3-të i Superligës – rrethi i parë kualifikues në Conference League

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-