Opoja.net

Të rinjtë nga Bresana pastrojnë parkun e pishave

Opoja
Të rinjtë nga Bresana pastrojnë parkun e pishave

Të rinjët nga fshati Bresanë i komunës së Dragashit, sot kan arritur të bejnë një punë mjaftë të madhe. Ata me vullnetin e tyre kanë pastruar parkun e pishave i cili gjëndit mbi fshatin e tyre, shkruan Opoja.net.

Gjatë këtyre diteve shumë banorë të fshatave kan zgjedhur që të ecin nëpër bjeshkë dhe mos të qëndrojnë mbyllur. Në këto ditë atyre ju kujtohen edhe kohët e hershme ku qëndronim më të bashkuar njeri me tjetrin.

Ata kanë dhënë edhe nje porosi “Sot pastruam terenin e rrafshtinave me kta qunat,
Verejtje :Mbajeni ambientin pastert mos hudhni mbeturina ne parkun e pishave !” ka shkurar njeri nga organizatoret e këtij pastrimi.

Loading...

Mos i humb

Bresana gjatë “Orës Policore” (Foto)

Opoja.net

Dr.Nuridin Ahmeti: Dokumenti sekret austro-hungarez për Opojën dhe Lumën i 1913-tës

Opoja.net

Pas tre jave fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

Opoja.net

Piraj: Unë s’mund të mbaj ‘Porsche’ e të mos i paguaj punëtorët

Opoja.net

Prej vendimit për kufizim të lëvizjes në Dragash është arrestuar vetëm një person për narkotikë

Opoja.net

Shoqata humanitare “Opoja” ndajnë 20 pako ushqimore për familjet nevojtare në trevën e Opojës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net