Tifozja e famshme kroate reagon pas humbjes nga Argjentina

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Krahas futbollistëve pjesëmarrës në Kupën e Botës, persona me ndikim pati edhe në tribuna dhe njëra prej tyre është dhe modelja kroate Ivana Knoll.

Ajo nuk i rezistoi dot dëshirës për të kritikuar Kombëtaren e Argjentinës së Lionel Messit, ashtu siç bëri në një moment boksieri meksikan Canelo Alvarez.

Por në fund të ndeshjes ajo nuk ishte e buzëqeshur si në raste të tjera, pasi kombëtarja e vendit të saj u eliminua.

Në dalje të stadiumit “Lusail”, ku Kroacia humbi 3-0, modelja dhe influencuesja nuk e fshehu acarimin e saj dhe rrëfeu se ishte e pikëlluar për humbjen, pasi siguroi se Argjentina nuk është një ekip i mirë, përveç faktit se kroatët patën një ditë të keqe.

“Unë nuk mendoj se Argjentina është një ekip aq i mirë. Nuk patëm një ditë të mirë, por një ditë të keqe, kjo është e gjitha”, tha modelja në një video të publikuar nga TUDN.

Që nga fillimi i Kupës së Botës, modelja kroate tërhoqi vëmendjen e fansave për bukurinë e saj dhe u bë një personazh i famshëm. Ajo i kalon dy milionë ndjekësit në llogarinë e saj në Instagram dhe është pagëzuar si “e dashura e Botërorit’.

Këtë fundjavë ajo do të ketë paraqitjet e fundit në Katar, por të gjithë fansat e saj do të vazhdojnë ta ndjekin përmes llogarisë së saj në Instagram.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-