Opoja.net

Tre gola për tre pikë, Juventus me fitore kundër Sassuolos

Sport
Tre gola për tre pikë, Juventus me fitore kundër Sassuolos

Juventus edhe pse me mundim, arriti fitore kundër Sassuolos me rezultat 3-1.

Vendasit arritën të kalojnë në epërsi me golin e bukur të shënuar nga Danilo në pjesën e dytë, shkruan Sinjali Sportiv.

Por, Sassuolo arriti të barazojë rezultatin me golin e shënuar nga Defrel edhe pse ishin me një futbollist më pak në fushë.

Juventus arriti të marrë tre pikë të ‘arta’ në këtë ndeshje pasi që në minutat e fundit shënuan Ramsey dhe Ronaldo.

Me këtë fitore Juventus ka kaluar nga pozita e 6-të në pozitën e 4-të, kurse Sassuolo mbetet në pozitën e 7-të.

Vedat Muriqi vendimtar, Lazio kualifikohet tutje pasi mposht Parman

Opoja.net

Rashkaj transferohet tek skuadra suedeze, ÖIS Fotboll

Opoja.net

Liverpooli kërkon të kthehet te fitorja ndaj Burnleyt, formacionet zyrtare – Shaqiri nga minuta e parë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net