Opoja.net

Tre gola për tre pikë, Juventus me fitore kundër Sassuolos

Juventus edhe pse me mundim, arriti fitore kundër Sassuolos me rezultat 3-1.

Vendasit arritën të kalojnë në epërsi me golin e bukur të shënuar nga Danilo në pjesën e dytë, shkruan Sinjali Sportiv.

Por, Sassuolo arriti të barazojë rezultatin me golin e shënuar nga Defrel edhe pse ishin me një futbollist më pak në fushë.

Juventus arriti të marrë tre pikë të ‘arta’ në këtë ndeshje pasi që në minutat e fundit shënuan Ramsey dhe Ronaldo.

Me këtë fitore Juventus ka kaluar nga pozita e 6-të në pozitën e 4-të, kurse Sassuolo mbetet në pozitën e 7-të.

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Send this to a friend