Tregjet e lagështa vazhdojnë të veprojnë në të gjithë Azinë Jug-Lindore ndërsa pandemia koronavirus shkatërron globin

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Fotografitë tronditëse tregojnë kafshët e zhytura në kafaze të vogla në tregjet në vendet përfshirë Kamboxhia, Indonezia, Filipinet, Tajlanda, Vietnami dhe Kina, ku shpërthimi besohet të ketë dalë së pari, transmeton lajmi.net.

Një klip i tmerrshëm tregon pula të gjalla, patat, majmunët që presin të theren ose të shiten.

Pamjet e reja vijnë megjithë besimin e ekspertëve se COVID-19, i cili tani ka marrë jetën e më shumë se 300 mijë njerëzve në të gjithë botën, ka origjinën nga një shkop i shitur në një treg të lagësht në qytetin kinez të Wuhan. Pamjet u filmuan nga hetuesit e organizatës për të drejtat e kafshëve PETA.

Në Filipine, punëtorët u panë duke ecur nëpër dysheme me gjak dhe duke prerë kufomat e derrit dhe të shpendëve me duart e tyre të zhveshura, raporton Daily Mail. Në Vietnam, kokat e gatuara dhe pjesët e tjera të trupit të qenve u grumbulluan në banak afër kafshëve të gjalla. Gjaku, zorrët dhe uji mbuluan dyshemetë në çdo treg.

Lakuriqët, për të cilët besohet se kanë qenë kafsha që kaluan COVID-19 te njerëzit, u panë të varur kokëposhtë në kafaze në Indonezi. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-