Trepça ’89 triumfon në miqësore kundër ekipit nga Liga e Parë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Trepça ’89 ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore të zhvilluar të hënën kundër Ulpianës, ekip ky që bën gara në Ligën e Parë të Kosovës.

“Minatorët” triumfuan 1:3 ndaj ekipit lipjanas në stadiumin “Sami Kelmendi”, shkruan Demokracia.com.

Fazliu, Fatty dhe Hasani realizuan golat e fitores për 89-shin në këtë sfidë kontrolluese.

Ekipet kosovare po e shfrytëzojnë pushimin ndërkombëtar për të aranzhuar takime miqësore.

Kjo ndeshje nisi me një minutë heshtje në nderim të Erion Kajtazit, futbollistit mitrovicas që vdiq ditë më parë pas sulmit në zemër./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-