Opoja.net

Triumfon Barcelona në ‘Sanchez-Pizjuan’, nxehet gara për titull

Triumfon Barcelona në ‘Sanchez-Pizjuan’, nxehet gara për titull

Barcelona ka mposhtuar 2-0 Sevillën si mysafir në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 24 në La Liga, transmeton Sinjali Sport.

Dembele shënoi në minutën 29 kurse fitoren e blaugranave e vendosi Leo Messi pesë minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Me këtë fitore Barcelona shkon në kuotën e 50 pikëve, dy më pak se Real Madridi dhe pesë më pak se Atletico Madrid.

Atletico Madridi i shkon Villarealit të dielën kurse Real Madridi të hënën pret Sociedadin.

Challandes: Unë nuk dorëzohem kurrë, e respektoj shumë Kosovën

Opoja.net

Çfarë po ndodh me Messin, nuk ka shënuar në “El Clasico” që nga largimi i Ronaldos në vitin 2018

Opoja.net

Statistikat e ndeshjeve të fundit Real Madrid-Barcelona

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net