Turqit po vazhdojnë avancimet, në automjete elektrike.

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Rajoni

Erdogan vozitet me autobusin e parë elektrik pa shofer! – Inxhinierët turq thyjnë çdo rekord!

 

Gjatë ditës së sotme Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Taip Erdogan ka testuar autobusin e parë elektrik pa shofer (At ac Electric), e prodhuar nga inxhinierët turq në nivelin e 4 pa drejtues.

 

Erdoğan postoi nga llogaria e tij në Twitter pamjet gjatë testimit të autobusit elektrik që zhvilluan në rezidencën Presidenciale në Ankara.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-