Opoja.net
Meka Mish

U organizua sofra e Ymer Prizrenit 2019 (Foto)

Poet nga mbarë trojet shqipëtare u mblodhën rreth Sofrës së Ymer Prizrenit. Në Zgatarin e rrënjës së Kryetarit të Lidhjes së Prizrenit, Ymer Prizrenit, për të pesëmbëdhjetën herë me rradhë u mbajtë manifestimi tradicional letraro-kulturor, i pesti me emërtim gjithëpërfshirës “Sofra e Ymer Prizrenit”.

Pjesë e aktivitetit ishin krijues letrarë nga Komuna e Dragashit si dhe nga viset e tjera të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë dhe Luginës së Preshevës. Poashtu të pranishëm ka qenë Kryetari i Komunës, z Shaban Shabani, Nënkryetari i Komunës z. Selami Saiti dhe drejtues tjerë të Komunës së Dragashit, si dhe mysafirë nga fshati nikoqirë e fshtarat tjerë përreth.

Ky aktivitet u mbështet nga Komuna e Dragashit, përkatësisht Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport dhe Qendra Rinore Avoko, dhe u implementua nga Klubi Letrar “Luigj Gurakuqi”.

Image may contain: 4 people, including Shaban Shabani, people smiling, wedding, tree, crowd, sky and outdoor

Image may contain: 3 people, people standing and outdoor

Image may contain: 3 people, people standing, wedding, tree, suit, sky and outdoor

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing, sky, outdoor and nature

Image may contain: 5 people, people standing and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing, sky, grass, outdoor and nature

Image may contain: 10 people, crowd and outdoor

Mos i humb

Disa nxënës të ‘Ruzhdi Berishës’ provojnë veten në arte mediale (Video)

Fari Kolloni

Edhe ‘demokratët’ e Dragashit në Konventën Festive të PDK-së në Prishtinë

Fari Kolloni

Në Dragash u zhvillua turneu i Pehlivanëve

Opoja.net

Konfiskohen disa lopë në Restelicë, u futën ilegalisht brenda Kosovës

Fari Kolloni

Kryetari Shabani: 15 Qershori ditë shprese e gëzimi, kur nga Komuna jonë u larguan forcat serbe

Fari Kolloni

Filloi mbarë Testi i Maturës Shtetërore 2019 në komunën e Dragashit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net