Ukrainasit vazhdojnë të largohen nga luftimet

Opoja.net Opoja.net Rajoni

Qytetarët ukrainas kanë vazhduar ta kalojnë kufirin në mes të Ukrainës dhe Polonisë edhe në orët e para të mëngjesit të së dielës së 27 shkurtit. Ata po largohen nga luftimet e shkaktuara nga operacioni rus për pushtimin e Ukrainës. Më shumë se 120 mijë ukrainas janë larguar nga shteti i tyre si pasojë e luftimeve. Në vijim janë disa nga fotografitë që agjencia e lajmeve Reuters i sjell nga vendi i ngjarjes.

 

Një baba puth vajzën e tij pasi ajo, nëna dhe gjyshja ikën nga pushtimi rus dhe kaluan kufirin në Medyka, Poloni më 27 shkurt 2022. Reuters/Bryan Woolston
Një baba puth vajzën e tij pasi ajo, nëna dhe gjyshja ikën nga pushtimi rus dhe kaluan kufirin në Medyka, Poloni më 27 shkurt 2022. Reuters/Bryan Woolston
Një nënë qëndron me fëmijën e saj në një qendër të ndihmës pasi iku nga pushtimi rus i Ukrainës. Fotograifa është shkrepur në Prezmysl, Poloni më 27 shkurt, 2022. Reuters/Bryan Woolston
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-