Unioni Studentor “FAMA” dega në Prizren ndihmon disa familje skamnore me pako ushqimore

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kultura

Me datë 29.12.2017, Xhafer Haliti Kryetar i Unioni Studentor “FAMA” dega në Prizren, me rastin e përmbylljes të vitit kalendarik 2017 prezantoj para kryesis, përfaqsuesve, dhe aktivistave të USF-së, punën dhe angazhimet e USF-së gjatë një viti kalendarik, ndër të tjera rëndësi të veçant i dha aktivitetit të fundit të USF-së, projektit humanitar: ndihmën e disa familjeve skamnore, për shkak të festive të fundvitit.

Ai gjatë prezantimit theksoi se: “Unioni Studentor “FAMA” dega në Prizren, me gjithë angazhimin dhe aktivitet e saja, individuale të çdo njërit prej nesh si student në përmbushjen e detyrave tona, veç aktiviteteve të tjerave gjatë vitit 2017 sot e përmbyllëm këtë vitë kalendarik me një aksion humanitar duke i zbutur sadopak nevojat e disa familjeve të varfëra brenda mundësive tona, që aty ku nuk arrinë dora e shtetit aksioni vullnetar i njerëzve, grupeve, apo shoqatave ndoshta nuk mund të bëjnë mrekullinë por sadokudo janë vigjilentë edhe në problemet e mbrehta si tehu i thikës që prek disa nga familjet që jetojnë në Kosovë, me këtë rastë, Faleminderim të veçant i’u dedikoj gjithë atyre që kontribuan me donacionet e tyre për realizimin e këtij akitiviteti ku saktësisht u ndihmuan 20 familje me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale”. ku padyshim nuk harroj të faleminderoj dhe target grupin e projektit njëherësh, Ideatorin: Granit Kastratin, Dreni Kryeziu, Agnesa Tërpuni, dhe Sabina Karahodan(Vullnetarë).
Ishin fjalët e Xhafer Halitit

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-