Uran Halimi, zgjedhet kryesues i Asamblesë Komunale të Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Me 17 vota për dhe 10 vota abstenim, Uran Halimi nga LVV është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal në Dragash.

Kryesuesi i ri Halimi, është propozuar nga shefi i grupit të asamblistëve të LDK-së, Qamil Kolloni, pasi që kjo parti është mbështetur në raundin e dytë zgjedhor për kryetar të komunës nga Lëvizja Vetëvendosje, përmes arritjes së marrëveshjes edhe për koalicion qeverisës me këtë komunë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-