Opoja.net

Urimi i kryetarit të komunës Shaban Shabani me rastin e festës së Kurban Bajramit

Ua uroj festën e Kurban Bajramit qytetarëve të komunës së Dragashit, vëllezërve e motrave tona në mërgatën e largët.

Kurban Bajrami është momenti në të cilën ne, me gjuhë e zemër, shprehim besimin e pastër në Zot, duke iu përkushtuar Atij me qenien tonë dhe duke ia kushtuar çdo adhurim.
Duhet pasur parasysh se vlerat e kësaj feste mbështeten në haxh dhe prerje të kurbanit, që janë udhëzime hyjnore që e shoqërojnë njeriun gjatë tërë jetës së tij. Këto porosi janë mision i shpirtit, mendjes, trupit, ndërgjegjes, porosi të cilat thërrasin në pastrimin e shpirtrave dhe rritjen e solidaritetit në respekt ndaj njëri-tjetrit e vëllazërim mes çdo njeriu.

128
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Kjo për arsye që në mesin tonë të mos ketë divergjenca e për të ecur para të sigurt, ngase kjo është edhe porosia e Kurban-Bajramit. Gëzuar! /Opoja.net

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

KF Opoja e nis mbarë sezonin e ri, fiton 4 me 1

Opoja.net

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto