Ushtarët e KFOR-it i trajnojnë anëtarët e Shoqatës së Kërkimit dhe Shpëtimit

Opoja.net Opoja.net Kosova

Anëtarët e Regjimentit 1-126 të Aviacionit dhe anëtarët e Shoqatës së Kosovës për Kërkim dhe Shpëtim së fundmi kanë zhvilluar një kurs Bazë të Shpëtimit të Jetës në kampin Bondsteel.

Anëtarët Shoqatës së Kosovës për Kërkim dhe Shpëtim morën pajisje për të përmirësuar aftësitë e tyre nga ekipi RC-Easts Civil Military Cooperation (CIMIC) dhe kontingjenti kanadez.

“KFOR-i është plotësisht i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes”, thuhet në komunikatën e KFOR-it.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-