Vdes në rrethana të dyshimta sportisti 50-vjeçar, trupi i pajetë është gjendur në hotel

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Ish-çiklisti dhe pjesëmarrësi në garën legjendare të Tour de France, Walter Benetto, vdiq në Indonezi në moshën 50-vjeçare.

Siç raportojnë mediat e shumta botërore, ende nuk dihet shkaku i vdekjes së tij. Ajo që dihet është se ish-sporti është gjetur i pajetë në një hotel në Bali të Indonezisë, transmeton Demokracia.com.

Beneteau mori pjesë në garat në Francë nga 2000 deri në 2006.

“Me pikëllim të madh mësuam për vdekjen e mikut tonë dhe ish-kampionit Vlater Bennett në moshën 50-vjeçare. Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe të afërmve”, thuhet në deklaratën e Shoqatës së Çiklistëve Profesionistë të Francës./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-