Vdes pacientja nga Plava e Dragashit, e infektuar me Covid-19

Opoja.net Opoja.net Opoja

Në orët e mëngjesit, sot ka ndërruar jetë pacientja nga fshati Plavë, komuna e Dragashit, e cila ishte e infektuar me Covid-19, por që ka pasur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe sëmundje tjera shoqëruese. Lajmi është bërë i ditur nga Reparti Infektiv në QKUK.

E ndjera, e lindur më 1957, është njëra nga dy pacientët e parë që u regjistruan në Dragash. /Radio Sharri – Dragash/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-