Opoja.net

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Lajme Opoja
Vendet që do të mbesin pa rrymë

KEDS-i përmes një komunikate për media ka njoftuar për vendet të cilat do të mbesin pa rrymë në ditët në vijim, transmeton Opoja.net.

Më 23.08.2017 në NS 35/10 kV Sharr (Dragash) do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Bellobrodi prej orës 14:00 deri në orën 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bellobradi, Brruti, Kapre, Kosava, Pllajniku, Shajne, Xërxe e Sharrit, Zgatari, Zymi I Sharrit; afariste: ILVA” Buqe, Restorant Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala.

Arsyeja e ndërprerjes: Ngritja të shtyllave dhe shtrirja e përçuesit, sipas projektit ,,Zgjerim i rrjetitit 2017 ” Lot 10.

Sa paguhen kosovarët në Gjermani dhe Zvicër?

Merlinda Guraj

Krasniqi: Vetëm vaksinimi i përgjithshëm ndikon në menaxhim të pandemisë COVID-19

Merlinda Guraj

Sot, vranët dhe reshje të dobëta bore

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net