Vendet që do të mbesin pa rrymë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

KEDS-i përmes një komunikate për media ka njoftuar për vendet të cilat do të mbesin pa rrymë në ditët në vijim, transmeton Opoja.net.

Më 23.08.2017 në NS 35/10 kV Sharr (Dragash) do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Bellobrodi prej orës 14:00 deri në orën 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bellobradi, Brruti, Kapre, Kosava, Pllajniku, Shajne, Xërxe e Sharrit, Zgatari, Zymi I Sharrit; afariste: ILVA” Buqe, Restorant Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala.

Arsyeja e ndërprerjes: Ngritja të shtyllave dhe shtrirja e përçuesit, sipas projektit ,,Zgjerim i rrjetitit 2017 ” Lot 10.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-