VIDEO| Vazhdon festa e zjarrtë në Kroaci, tifozi shtrihet mbi flamur në tokën e lagur

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

E gjithë Kroacia po feston medaljen e bronztë të Kampionatit Botëror në Katar.

Edhe pse moti në Dalmaci është i tmerrshëm dhe ka rënë shi gjatë gjithë ditës, kjo nuk i ka penguar dalmatët të festojnë sonte jashtë, transmeton Gazeta Sport.

Një tifoz nga Makarska në eufori kujtoi Shime Vrsaljkon, i cili katër vjet e gjysmë më parë në Rusi festoi fitoren ndaj Anglisë dhe shkuarjen në finale.

Kroati i gëzuar ka përsëritur skenën me flamurin, ndërsa një tjetër është përdorur për t’u mbuluar me të.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-