Opoja.net

Vrapimi i Kuajve për “Ditën e Çlirimit të Dragashit”

Sot është mbajtur gara e vrapimit të kuajve në rastin e “Ditës së Çlirimit të Dragashit”, gara është mbajtur në mejdan të trevës së Opojë. Vëndi i parë doli kali më emërin “Estebani” me pronar nga Shkupi.

Aktiviteti kryesorë dhe më i rëndesishem i cili organizohet për nderë të “Ditës së Çlirimit të Dragashit” është Gara e vrapimit të Kuajëve. Në garë pjesmarrës ishin katër kuaj, i pari doli të jetë “Estebani” me pronar nga Shkupi. Gara kishte interesim të madhë, kishte shikues të shumtë. Portali Opoja.net ju ka sjellur disa foto dhe video të kësaj gare, të fotografit Nderim Ademi, të cilat mund ti shikoni më poshtë. (Opoja.net)

14
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Fotografi:

Video:

19 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë, prej tyre 1 nga Dragashi

Opoja.net

Ushtria e Kosovës furnizon me maska mbrojtëse shkollat në komunën e Dragashit

Opoja.net

Shi dhe vranësira, ndryshon moti në dy ditët e ardhshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto