Opoja.net

LAJMI I FUNDIT: Vrasje në tentativë në një kafiteri në Zaplluxhe

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi ka sulmuar viktimën në një kafene në Zaplluxhe. Viktima pas sulmit fillimisht ka marrë tretman mjekësor në QMF-Bresanë, e më pas në spitalin rajonal të Prizrenit, ndërsa pas tretmanit mjekësor lirohet në shtëpi.

I dyshuari pas intervistimit me vendimin e prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes. Ndryshe, rasti ka ndodhur të mërkurën në ora 10:30, thuhet në raportin e policisë së Kosovës.

Shoferi humb kontrollin e veturës dhe vetaksidentohet në Prizren

Opoja.net

E kërcënon me thikë dhe më pas i vjedh biçikletën në Prizren

Opoja.net

Seanca e radhës për vrasjen e Oliver Ivanoviqit mbahet më 6 korrik

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net