WhatsApp kthehet në funksion, pas ndërprerjes në mbarë botën

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Platforma e mesazheve WhatsApp është rikthyer pas një ndërprerjeje që preku përdoruesit në mbarë botën.

Meta, e cila zotëron WhatsApp, tha se problemi ishte rregulluar, por nuk dha një arsye për ndërprerjen.

Njerëzit që përpiqeshin të dërgonin dhe të pranonin mesazhe në WhatsApp, filluan të raportojnë probleme pak para orës 08:00 BST.

Më shumë se 12,000 persona postuan brenda gjysmë ore, sipas faqes së internetit të statusit të shërbimit Down Detector.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-