Opoja.net

Zgatari, vendlindja e Ymer Prizrenit (Video)

Fshati më i vjetër i Opojës dihet të jetë fshati Zgatar dikur me mbi 500 familje, ndërsa tani numëron vetëm 1280 banorë ku një numër relativisht i madh prej këtyre banorëve jetojnë dhe veprojnë në perëndim.

Përveç monumenteve të trashëgimisë kulturore dhe shpellës, këtu është edhe vendlindja e atdhetarit nga Lidhja Shqiptare e Prizrenit, Ymer Prizreni.

101
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Udhërrëfyes i ekipit të emisionit SOT, ishte Nuri Jenuzi, i cili edhe kishte organizuar që mikpritja opojane të jetë sipas traditës së vendit.

Ata u pritën nga Nuri Jenuzi i cili ishte edhe udhërrëfyes i ekipit, nga mësues Naser Veseli etj, te cilët flasin në detaje për fshatin Zgatar.

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto