Zgjatet afati për aplikim për subvensione

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se ka zgjatur afatin për aplikim për subvencione.

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka marrë vendim për zgjatjen e afatit për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore për vitin 2023, nga data 30 mars deri me 06 prill 2023 në ora 16:00.

Ministria me këtë rast njofton gjithashtu se procedurat e aplikimit dhe dokumentacioni mbetet i njëjtë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-