Opoja.net

Zgjatja e orarit për bizneset, Zemaj: Do të kemi plane dhe masa më të qarta gjatë fundvitit

Zgjatja e orarit për bizneset, Zemaj: Do të kemi plane dhe masa më të qarta gjatë fundvitit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, s’ka dhënë shpresë së kërkesat e gastronomëve për zgjatje të orarit të punës do të plotësohen. Ai tha se do të kenë një planë dhe masa të qarta për fundvit, raporton Ekonomia Online.

Zemaj tha se për bizneset është lajm i mirë
miratimi i Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Ka kaluar Ligji për rimëkëmbje dhe jemi më të
lehtë nga ngarkesa që kemi pasur për bizneset, të cilët adresë të përgjegjësie
apo ndihmës e kishin Ministrinë e Shëndetësisë. Duhet të kemi kujdes do të kemi
plane dhe masa më të qarta gjatë fundvitit, tha Zemaj, në një konferencë për
medie.

Edhe Shoqata e Gastronomëve përmes një konference për medie ka kërkuar zgjatjen e orarit të punës.

A duhet të vaksinohen fëmijët kundër COVID-19?

Opoja.net

Soda e bukës ka një efekt vërtet të mrekullueshëm për shëndetin

Opoja.net

Veprimet që duhet të bëni kur e shihni se po ju zë gripi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net