Zhduket një vajzë në Prizren

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Policia e Kosovës, stacioni në Prizren ka lajmëruar për një rast të zhdukjes së një personi.

E zhdukura është Elife Bajrami dhe se nga data 29 dhjetor 2015 nuk dihet asgjë për fatin e saj, transmeotn Koha.net.

“Më 11.02.2016, është paraqitur rasti i “Person i zhdukur” nga ankuesi Bekim Bajrami (babai i viktimës), i cili ka raportuar në polici se vajza e tij e mitur Elife Bajrami dl.10.09.2000, ishte larguar nga shtëpia me 29.12.2015 dhe nuk dihet asgjë për fatin e saj. Viktima (Elifi) nuk posedon me vete asnjë lloj dokumenti për ta identifikuar (në këtë shkrese keni dhe tri fotografi të viktimës)”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren apelon tek qytetarët që nëse e shohin apo kanë njohuri për vendndodhjen e saj ta informojnë stacionin më të afërt policor ose të thërrasin në telefon në numrin pa pagesë 192.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-