Zhgënjim i madh te Franca, anulohet pritja e kombëtares në Paris

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pritja e sotme e skuadrës franceze të futbollit, e cila humbi nga Argjentina në finalen e Kupës së Botës në Katar të dielën, është anuluar në Paris, raporton agjencia franceze e shtypit AFP, transmeton Demokracia.com.

Sipas presidentit të Federatës Franceze të Futbollit (FFF) Noel Le Graet, pasi zbarkojnë në atdheun e tyre, futbollistët duan vetëm të shkojnë në shtëpi.

Në fillim, ata planifikuan një ceremoni më të shkurtër në Place de la Concorde, por për shkak të humbjes, ata tashmë anuluan paradën klasike në Champs-Élysées.

Tani, siç tha Le Graet për stacionin televiziv BFMTV, edhe ceremonia më e shkurtër është anuluar. Avioni me futbollistët francezë do të ulet në aeroportin Roissy rreth orës 18:00.

“Lojtarët thjesht duan të shkojnë në shtëpi, kështu që nuk do të ketë pritje në Champs-Élysées. Në vend të kësaj, ai do të shkojë në shtëpi menjëherë pasi avioni të ulet”, tha presidenti i FFF Le Graet në një deklaratë të shkurtër të raportuar nga AFP.

Francezët u larguan të zhgënjyer nga stadiumi Lusail në Doha të dielën. Pas 90 minutash rezultati ishte 2:2, pas kohës shtesë 3:3, dhe në kohën shtesë argjentinasit ishin më të suksesshëm me 4:2 dhe festuan titullin e tretë në histori.

Francezët humbën për herë të dytë në finalen e katërt. Katër vjet më parë ata fituan titullin në Rusi./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-