Zjarri merr një lokal në Dragash

Opoja.net Opoja.net Kronika Opoja

Një lokal është përfshirë nga zjarri në Dragash, teksa dyshohet se kjo ka ndodhur për shkak të prishjes së instalimit elektrik, njofton Policia e Kosovës.

Nga ky incident nuk ka të lënduar, veçse janë shkaktuar dëme materiale në vlerë prej 5 mijë euro.

Siç njofton PK, në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse dhe kanë arritur të lokalizojnë zjarrin.

“Ne vendin e ngjarjes kane dalë njësitet përkatëse ndërsa njësiti zjarrfikës ka lokalizuar zjarrin. Si pasoje e zjarrit, sipas ankueses vlera e demit te shkaktuar është rreth 5.000 euro. Nuk raportohet për te lënduar”, thuhet në njoftimin e PK-së.

© Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-