Opoja.net

Zyrtari policor thotë se Dragashi është zona me qetë gjatë këtyre ditëve

Opoja
Zyrtari policor thotë se Dragashi është zona me qetë gjatë këtyre ditëve

Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj ka thënë se, që nga përhapja e sëmundjes së re në Kosovë, në Komunën e Dragashit nuk ka pasur as edhe një person të arrestuar apo ndaluar.

I kontaktuar nga “Betimi për Drejtësi”, Osmanollaj ka thënë se tash e sa ditë në Dragash nuk është lajmëruar asnjë rast që ka të bëjë me ndonjë veprim kriminal.

“Në dragash gjatë këtyre ditëve nuk është lajmëruar asnjë rast për vjedhje, nuk ka pasur arrestime e as ndonjë kallëzim penal”, ka thënë ai, duke shtuar se gjendje më ndryshe ka qenë në Suharekë dhe Prizren.

Ndryshe, Dragashi vazhdon të mbetet zonë e paprekur nga pandemia globale , përderisa numri i të infektuarve në Kosovë ka tashmë ka shkuar në 20. /BetimipërDrejtësi

Loading...

Mos i humb

Bresana gjatë “Orës Policore” (Foto)

Opoja.net

Dr.Nuridin Ahmeti: Dokumenti sekret austro-hungarez për Opojën dhe Lumën i 1913-tës

Opoja.net

Pas tre jave fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

Opoja.net

Piraj: Unë s’mund të mbaj ‘Porsche’ e të mos i paguaj punëtorët

Opoja.net

Prej vendimit për kufizim të lëvizjes në Dragash është arrestuar vetëm një person për narkotikë

Opoja.net

Shoqata humanitare “Opoja” ndajnë 20 pako ushqimore për familjet nevojtare në trevën e Opojës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net