Opoja.net

Do të ikin në Kroaci: 12 qytetarë nga Opoja bëjnë publike vizat e tyre

Tashmë është bërë e zakonshme braktisja e vendit nga qytetarët e moshave të ndryshme, të cilët po ikin për një jetë më të mire në vendet perëndimore, pasi që Kosova po zhytet dita-ditës në një krizë të thellë sociale dhe ekonomike. Kjo dukuri është theksuar edhe në Komunën e Dragashit.

Në rrjetet sociale po qarkullojnë disa foto të qytetarëve nga fshatra të ndryshme të Opojës, të cilët kanë publikuar vizat e tyre të punës, të lëshuara nga Ambasada e Kroacisë. Qytetarë kryesisht të moshës së re, nga fshatrat si Pllajniku, Kuki, Bresana, Kaprja etj., me mbiemrat Fetahu, Qusaj, Abdyli, Zejneli, Refiku, do të ikin në Kroaci për të punuar në fushën e ndërtimtarisë./Opoja.Net

———————

Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve “OPOJAnet B.I”. Opoja.net mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me Opoja.net, ndalohet rreptësisht. 

 

 

 

 

Mos i humb

Të dielën e mësojmë kush do ta drejtojë LDK-në në Dragash!

Opoja.net

Mësuesi Ymridin Myrtezani pensionohet me një poezi shumë emocionuese

Opoja.net

Sot po bëhet vlerësimi ndërkombëtar TIMSS, me nxënësit e komunës së Dragashit

Opoja.net

Udhëheqësi i sektorit të bujqësisë së Dragashit po qëndron për vizitë studimore në Lubjanë të Sllovenisë

Opoja.net

Me rastin e Ditës së Librit, Qendra e VV në Sharr dhurojnë libra në Biblotekën e Qytetit

Opoja.net

Nxënësit e shkollës “28 Nëntori” në Bresanë mbollën lule për nder te ditës së Tokës

Opoja.net

Ciceronët e ardhshëm të gjuhës angleze prezantuan vendet turistike të Prizrenit

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Janë mbajtur ligjërata nga të rinjet e kuvendit të Dragashit për nder të Javës Ekologjike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net