10 fotografi fituese në garën “Toka jonë 2016”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Uncategorized

Juria profesionale për përzgjedhjen e  fotografive më të mira nga gara e fotografisë më të mirë në bujqësi 2016, ka kryer vlerësimet duke përzgjedhur 100 fotografitë më të mira, në mesin e të cilave 10 edhe do të marrin shpërblimet sipas vendimit për hapjen e garës.

Juria ishte në përbërje të Ridvan Slivoves, fotograf, Kushtrim Ternava, fotograf dhe Leonora Arifi, shefe e divizionit për informim në MBPZHR.

Dhjetë fotografitë më të mira do të shpërblehen financiarisht. Vendi i parë do të shpërblehet me 800 euro, vendi i dytë me 500 euro dhe vendi i tretë me 300 euro. Ndërkaq nga vendi i katërt deri të vendi i dhjetë do të shpërblehen me nga 100 euro. Të gjitha 100 fotografitë do të përfshihen në një album promovues për bujqësinë në vend.

Në ditët e ardhshme, çmimet do t’iu ndahen edhe zyrtarisht fituesve si dhe do të promovohet albumi me fotografi. Ky është edicioni i dytë i kësaj gare.

Ne kete link jane te gjitha fotografite e perzgjedhura nga juria: http://www.mbpzhr-ks.net/sq/toka-jone-2016

Më poshtë mund t’i gjeni 10 fotografitë fituese:

Vendi i parë – Ardian Zullufi

bujqesi 1

 

Vendi i dytë – Riola Morina

bujqes 2

 

Vendi i tretë – Agon Nimani

bujqesi 3

Vendi i katërt – Besnik Hamiti

bujqesi 4

Vendi i pestë – Arian Mavriqi

bujqesi 5

Vendi i gjashtë – Sefer Aliqkaj

bujqesi 6

Vendi i shtatë – Bujar Gashi

bujqesi 7

Vendi i tetë – Arben Llapashtica

bujqesi 8

 

Vendi i nëntë – Drenusha Lika

bujqesi 9

 

Vendi i dhjetë – Bleron Caka

bujqesi 10

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-