204 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga Covid-19 nëpër spitalet e Kosovës

Opoja.net Opoja.net Kosova

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, 204 pacientë po marrin trajtimin e nevojshëm mjekësor si pasojë e Covid-19.

Të gjithë pacientët janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, kurse 130 nga ta janë me oksigjenoterapi, në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 5 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 85 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pediatrisë,12 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë,15 pacientë

Spitali i Prizrenit,13 pacientë

Spitali i Pejës,11pacientë

Spitali i Gjakovës, 23 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 20 pacientë

Spitali i Ferizajt, 4 pacientë

Spitali i Gjilanit,16 pacientë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-