32 vite që nga prodhimi i parë i suxhukut të shijshëm MEKA Halal Food

Më 4 korrik 1992, filloi një kapitull i vogël por domethënës në historinë e MEKA Halal Food. Ajo ditë shënoi jo vetëm prodhimin e suxhukut për herë të parë, por lindjen e një përkushtimi ndaj cilësisë dhe traditës në industrinë e mishit. 

MEKA Halal Food e filloi punën me vetëm tre persona, ndërsa sot janë 80 punëtorë gjithsej, pa asnjë kredi dhe pa qenë të financuar nga askush!

Themeluesi dhe vizionari Burim Piraj, përkushtimi dhe pasioni i të cilit për zanatin hodhi themelet e MEKA Halal Food, kujton rolin kryesor të Xhemil Berishës, një mik dhe mentor i tij.

“Dua ta falënderoj publikisht mikun tim Xhemil Berisha që ka qenë mësuesi im i parë në industrinë e mishit dhe së bashku me ne nuk hezitoj të vjen dhe ta prodhojmë suxhukun e parë duke e përzier me dorë dhe duke e mbushur me një makinë shumë të thjesht”, u shpreh ai në një status në rrjetin e tij social Facebook.

Së bashku, ata nisën një udhëtim që filloi me përzierjen e suxhukut me dorë, dëshmi kjo e vendosmërisë dhe besimit të tyre në zanatin e tyre.

Përgjatë dekadave, MEKA Halal Food është rritur, jo vetëm në shkallë, por edhe në reputacion. Udhëtimi i tyre është një dëshmi e qëndrueshmërisë dhe përkushtimit të palëkundur ndaj cilësisë.

Duke parë përpara, ekipi i MEKA Halal Food mbetet i palëkundur në përkushtimin e tyre për përsosmëri dhe ofrimin e më së mirës për klientët e tyre.

“Ju falënderojmë konsumatorë dhe bashkëpunëtorë të dashur pa kufi dhe ju premtojmë se do të bëjmë më të mirën e mundshme për ju dhe kërkesat tuaja” siguron Piraj.

Rrugëtimi 32-vjeçar i MEKA Halal Food  nuk është thjesht një histori suksesi në biznes, por një dëshmi e pasionit, këmbënguljes dhe fuqisë së përkushtimit teksa historia e tyre vazhdon të frymëzojë, duke na kujtuar të gjithëve se me përkushtim dhe integritet, gjithçka është e mundur.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-