98 raste aktive me Covid-19 janë në Komunën e Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Raporti i fundit gjatë 24 orëve në Komunën e Dragashit ka pasur një rastë me vdekje,  dhe 22 raste të reja, ndërsa raste që janë shëruar janë 14 prej tyre, shkruan Opoja.net.

Në grafikët e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë shohim se në Komunën e Dragashit janë 98 raste aktive me Covid-19.

Portali Opoja.net ka arritur të nxjerrë të gjitha detajët gjatë gjithë kohës sa është prezent sëmundja ngjitëse Covid-19, në Komunën e Dragashit.

Gjithsej deri më tani janë regjistruar 547 raste të konfirmuara pozitive në Komunën e Dragashit.

Numri total me rastet e konfirmuara të vdekjeve është 33.

Ndërsa rastët e shëruara gjithsej janë 416, shkruan Opoja.net.

Momentalisht rastet aktive që po përballen me këtë sëmundje është 98.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-