A ju kujtohet Zhadja? Ja si duket ajo tani

Kultura
A ju kujtohet Zhadja? Ja si duket ajo tani

Ja si duket Zhadja sot, aktorja e preferuar e shqiptarëve.

Të gjithë e mbajnë mend serialin brazilian “Clone”, në të cilin aktorja kryesore rebelohej kundrejt zakoneve të vendit të vet dhe bie në dashuri me një turist.

Seriali mbajti të lidhur, pas ekranit një numër të madh njerëzish, ndërsa aktorja kryesore, Giovanna Antonelli arriti të bëjë për vete publikun.

Shqiptarët “lanë kokën” pas saj dhe me siguri e kujtojnë edhe sot e kësaj dite, pavarësisht se kanë kaluar shumë vite nga shfaqja e fundit në ekranet tona.

E bukura e serialit, të cilën e kishin lakmi shumë vajza dhe gra edhe në ditët e sotme pas 17 vjetëve nga momenti i realizimit të serialit, vazhdon të jetë e tillë.

Aktorja është 43 vjeçe, por nga imazhet që ka publikuar për ndjekësit e saj në instagram duket shumë më e re.

Me stilin dhe elegancën e saj, “Zhadja” duket mjaft bukur në fotografitë që ka hedhur në instagram për mbi 12 milionë ndjekës.

Giovanna Antonelli ka lindur në 18 mars të vitit 1976 në Rio de Janeiro, Brazil.

Ajo është aktore dhe producente e njohur.

Universiteti i Prizrenit hap konkursin për afatin e dytë

Opoja.net

Shkolla e aktrimit “iStar Academy” e drejtuar nga aktorja Teuta Krasniqi organizon “Kursin online të gjuhë shqipe” për fëmijët dhe të rriturit e Diasporës

Fisnik Guri

​MKRS publikon regjistrin e trashëgimisë kulturore në mbrojtje të përkohshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net