A lejohet të bëjmë dhikër gjatë hutbes së xhumasë?

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

Pyetja:

A mundem të bëj dhikër me tespih gjersa e dëgjoj hutben e xhumasë?

***

Përgjigjja:

Jo, kjo kurrsesi nuk lejohet dhe është e ndaluar, gjithashtu do ta bënte xhumanë të pavlefshme për ju.

Shejh Asim El Hakim

The post A lejohet të bëjmë dhikër gjatë hutbes së xhumasë? appeared first on Pyetje dhe përgjigje nga feja islame.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-