Abdullah Vasfi nga Turqia viziton Xhamin “Muderris Rexhep Ismajli” Bresanë

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Sot ka qenë një ditë e bukur me rreze dielli, dita e Xhuma e cila i bashkon shumë musliman anemban botës, në xhamin e fshatit Bresanë ka pasur vizitorë nga Turqia

Abdullah Vasfi- drejtor i zyrës së Dijanet-it Turk me seli në Prishtinë, i shoqëruar nga Zymer Ramadani- sekretar i kësaj zyreje, vizituan Xhaminë e Re të Bresanës. Me ç’rast, para faljes së namazit të xhymasë, mysafiri nga Turqia, mbajti një fjalim rasti./Opoja.Net/

10384452_10202523436365844_7036999045683235850_n

10417719_576508219146403_4219873925987037005_n

10849848_10202523436765854_8555955545941110308_n

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-