Opoja.net

Aksident i rëndë në Prizren, kamioneta godet dy të mitur

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në Rrugën e Transitit në Prizren, ku si pasojë një kamionetë ka goditur dy biçiklistë, 13 vjeç dhe 17 vjeç.

Rasti ka ndodhur sot rreth orës 09:30.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar Shaban Osmanollaj, zëdhënës i Policisë së Kosovës.

“Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 09:30 ku një kamionetë ka goditur dy biçiklistë”, tha Osmanollaj.

Dy biçiklistët kanë pësuar lëndime të rënda trupore dhe pas marrje së ndihmës së parë në Prizren, janë dërguar për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. /Telegrafi/

Kurban – Bajrami të martën më 20 korrik 2021

Merlinda Guraj

S’ka kuorum, nuk kalon homologimi

Merlinda Guraj

Kuvendi shkarkon Bordin e RTK-së

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend