Opoja.net

Aktivitetet për nder të Epopesë së UÇK-së

Aktivitetet për nder të Epopesë së UÇK-së

Sot, me rastin e 23 vjetorit të Epopesë së UÇK-së bëmë homazhe tek Shtatorja e Adem Jasharit, Varrezat e Dëshmorëve në Dragash dhe në fshatin Buqe.

Poashtu, përkujtojmë se për nder të 23 vjetorit të kësaj date po zhvillohet turneu i futbollit të vogël me institucione, ku nesër me fillim nga ora 14:00, në Q.S “Qëndresa”, mbahet finalja e këtij turneu, me finalist “Arsimtarët e edukatës fizike e drejtorët e shkollave” kundër Veteranëve të KF Opojës”

Ndërsa, të hënën, 08.03.2021, duke filluar nga ora 11:30, në shkollën e mesme “Ruzhdi Berisha”, do të mbahet finalja e futbollit me nxënës të shkollës së mesme.

86 pako ushqimore u shpërndanë nga Shoqata humanitare Opoja

Opoja.net

Në Dragash shpërndahen pako ushqimore në kuadër të projektit “Sofra e Ramazanit 2021”

Opoja.net

Urimi i kryetarit të komunës Shaban Shabani për muajin e shenjtë të Ramazanit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net