Opoja.net

Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj shërohen nga Coronavirusi

Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj shërohen nga Coronavirusi

Mbrojtësit shqiptarë të Napolit, Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj kanë rezultuar tani negativ në testin për COVID-19, konfirmon klubi italian.

Dyshja shqiptare ishte kontraktuar me virusin ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare në nëntor, me Kosovën, respektivisht me Shqipërinë.

Pas disa javëve të infektuar dhe në karantinë, Rrahmani dhe Hysaj tashmë janë shëruar, pasi kanë rezultuar negativ në testet e fundit.

Gennaro Gattuso i përfshiu ata të dy në listën e skuadrës së Napolit për tu përballur me Real Sociedadin të enjten, por mbrojtësit testuan përsëri pozitivë para ndeshjes.

Ata menjëherë iu nënshtruan një testi të ri të tamponit dhe kësaj here, rezultatet u kthyen negativisht.

“Testet e tamponit të Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj u kthyen negativ”, thuhet në njoftimin e Napolit në mediat sociale këtë mëngjes.

Mbrojtësit do të kenë të drejtë të luajnë ndeshjen e radhës në Serie A kundër Sampdoria të dielën.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net